Člani društva aktivni na praznik sv. Roka

16. avgusta je v naši župniji Dravlje vsako leto zelo praznično. Tako je bilo tudi letos saj smo praznovali zavetnika naše župnije sv. Roka.

Vse dopoldne so potekale tradicionalne romarske maše. Ta tradicija sega v 17. stoletje, takrat je v naših krajih divjala kuga in po koncu so se tukajšnji prebivalci odločili sezidati cerkev sv. Roku, kamor od takrat naprej vsako leto, na godovni dan, potekajo množična romanja.

Na začetku vsake sv. maše je romarjem dobrodošlico izrekel župnik p. Miran, po koncu pa smo jih člani Turističnega društva Dravlje povabili, da se še ustavijo na trgu sv. Roka, kjer smo pekli miške in poskrbeli za pijačo.

Fotogalerija

Foto – Jože in Tomaž
PraznikSvetegaRoka2014 (22)

PraznikSvetegaRoka2014 (78)

PraznikSvetegaRoka2014 (65)

Hits: 68