Vabljeni na čistilno akcijo 2021

S Četrtno skupnostjo smo se dogovorili, da bomo tudi letos opravili čistilno akcijo v naši okolici. Tokratna akcija bo potekala samo en dan.

Zberemo se v četrtek, 15.4.2021 ob 9 uri pred Domom krajanov Dravlje

Akcijo koordinira g. Stane Stariha. Na čistilno akcijo smo vabljeni vsi člani TD Dravlje in tudi drugi Draveljci in Draveljčani.

Vabimo vas, da se napovedane akcije udeležite, ob tem pa upoštevate vse varnostne ukrepe in navodila NIJZ ter Vlade RS, ki veljajo v času epidemije korona virusa.

O morebitnih spremembah vas bomo pravočasno obvestili.

Vodja projekta:                                                                         Predsednik TD Dravlje:
Stane Stariha                                                                             Franc Gabrovšek, l.r.

Rokov sejem 2020 žal odpade

Zaradi ukrepov proti širjenju bolezni Covid-19 Rokov sejem letos žal odpade. Tudi pogostitve romarjev na Rokovo ne bo, ker slovenska škofovska konferenca izrecno odsvetuje druženja po cerkvenih obredih.

Dan državnosti 2020

Zaradi nevarnosti razširjanja virusa Covid-19 letos ni bilo prireditve ob draveljskem krajevnem prazniku. Po prenehanju večje nevarnosti širjenja bolezni smo se v Turističnem društvu Dravlje odločili, da proslavimo 29. obletnico razglasitve Republike Slovenije kot samostojne države in s tem spet privabimo krajane k prijateljskem druženju.  Na naše vabilo se je prijazno odzval orkester KUD Litostroj in priredil enourni koncert zunaj pred Domom krajanov. Možakarji iz TD so postavili mize in klopi, naše gospe pa so pripravile sendviče za prijetnejše druženje po prireditvi.

Prireditve se je udeležilo preko 100 krajanov. Potem, ko je orkester odigral slovensko himno, je prisotne pozdravil predsednik društva Franci Gabrovšek. Po koncertu pa je vse povabil na prigrizek, kozarček in druženje.

Tokrat objavljam tudi tri izmed skladb, ki so nam jih odigrali vrli Litostrojci

Očistimo Dravlje

Covid19 nam je prekrižal plane o čiščenju naše okolice, ki so bili predvideni v marcu in aprilu. Pred dvema mesecema smo nabavili nova in boljša pobirala za odpadke, takoj na to pa so bile zaradi preprečitve širjenja okužbe preklicane vse akcije in druženja. Na pobudo županov več slovenskih mest smo se pandemiji navkljub danes zbrali, da poberemo odvržene smeti po Dravljah. Začeli smo ob 9h zjutraj pred Domom krajanov Dravlje, kamor je komunalno podjetje dostavilo vreče za smeti in celo nekaj zaščitne opreme.

Udeležba naših članov je bila številna, skupaj z našimi simpatizerji se nas je zbralo okrog 50. Koordinator akcije Stane nam je razdelil vreče, prijemala in lateks rokavice, zaščitnih mask pa je prekmalu zmanjkalo. Nekaj mask je razdelila tudi naša Angelca, ki jih je sama sešila. Sicer pa smo delali zunaj, kjer maske niso nujno potrebne. Poskrbljeno je bilo tudi za dezinfekcijo, zunanjo in notranjo.

Zanimivo, da so bile letos skupine večinoma razdeljene po spolih, ženske posebej, moški posebej. Lovil nas je tudi fotograf spletne strani 24ur.com in še pred zaključkom akcije smo že bili na njihovi spletni strani. Po dobri uri terenskega dela nas je ujel naliv, ki se nikakor ni unesel. Mokri smo akcijo smo morali ustaviti, a vseeno smo nabrali veliko smeti, da bodo Dravlje lepše, ko bo spet posijalo sonce.

Občni zbor

24. januarja 2020 smo imeli v Domu krajanov Dravlje letni občni zbor. Udeležila se ga je velika večina članov. Računovodkinja, predsednik društva in vodje organov društva so poročali o delu in stanju v preteklem letu 2019. Izvolili smo tudi novega – starega predsednika Francija za naslednje obdobje. Franci se je zhvalil za zaupanje, nato pa podal plan dela za letos. Držali se bomo našega železnega repertoarja. Kot se ob takem dogodku spodobi, smo se na koncu okrepčali še z dobrotami našega mesarja Robija.

Galerija slik

.