Ljubljanski maraton 2023

Start letošnjega maratona so počastili tudi z neba: na zahodu se je ob 9h prikazala čudovita mavrica. Za maratonce smo pripravili čaj in vodo, tako kot ponavadi, le napis nad cesto ni bil čisto pravi, ker smo Lipo že leta nazaj izbrisali iz naziva našega društva. Mikijevih zastav z vsega sveta je bilo spet kot za stavo, na dvorišču pa je Miki že pripravil vse za Halloween. Letos so na ‘našem’ mestu postavili Vokswagnovo navijaško točko, pa so si tudi naši člani nataknili njihove majice in vihteli njihove zastavice.

Tekačev je bilo spet kot listja in trave, spet rekordna udeležba. Tudi moj 23 letni vnuk je bil med njimi, a ga med tolikšno množico nisem odkril. Prvi so mimo nas pritekli profesionalni Kenijci, nato tekmovalci, za njimi pa ostala množica rekreativnih in ljubiteljskih tekačev, ki smo jih glasno vzpodbujali. Ko so se njihove vrste razredčile, pa je bilo treba s ceste pospraviti tisoč kozarčkov.

Ljubljanski maraton 23

Slike se menjajo samodejno. Če želiš ustaviti, postavi miško v sliko.

Views: 55